Hiukkanen – Teknis-luonnontieteellinen kilta – TTY

    Puuhaperjantai: Pokeriperjantai 5.11.

    kolajuju – 2.11.2010 12.47 – Fukseille, Tapahtumat, Yleiset uutiset

    Ensi viikon perjantaina pelataan pokeria kiltahuoneella. Tarkoitus olisi korkata uusi blebsuilta saatu pokerisetti ja alustana toimii hieman vanhempi, kuulemma hold’em-merkkinen pokeripöytä. Ei pelata rahasta koska suoraselkäinen puuhapetemme ei tykkää uhkapeleistä, vaan aloittaessa kaikille jaetaan samanmittainen pelimerkkisumma. Aloitellaan neljältä, ja lopetellaan kun joku onnistuu putsaamaan kaikki vastapelurinsa tai kun ei enää jaksa. Tapahtuma on alkoholiton.

    Voittajalle tiedossa ylläripalkinto!

    Allekirjoittanut on luvannut opetella Texas Hold’emin säännöt, ja toimii illan jakajana jos paikalle saapuvasta seurueesta ei löydy parempaa ja innokkaampaa jakajaa.

    Terkuin,
    Juulia, joka sai pokeri-innostuksen nähtyään Casino Royalen. Bond on niin kovis!

    2 kommenttia.

    2 kommenttia

    Satunnainen ohikulkija, 3.11.2010 10.39

    Ei peliä voi pokeriksi kutsuakkaan, jos ei ole edes pientä panosta!!! Putoaa aivan olennainen elementti pelistä. Uskokaa pois. Esim. 1 e/pelaaja tuo peliin aivan eri jännitysmomentin!

    Bakemono, 14.11.2010 20.17

    Whine, ei oo pakko pelata. Ja ei varmaan ainakaan ruveta mainosteleen rahapelejä :)

    Jätä kommentti

    Lihavoidut kentät ovat pakollisia.